BGA Rework  Yeniden İşleme İstasyonu

BGA Rework Yeniden İşleme istasyonu – SMT ve SMD yeniden işleme istasyonları olarak da bilinir – baskılı devre kartı onarımı ve modifikasyonunda kritik bir rol oynar. İsimlerinin ima ettiği gibi, yeniden işleme istasyonları, teknisyenlerin yüzeye monte cihazları ve devre ızgaralarını bilya ızgaralı dizili (BGA) ambalajlı olarak değiştirebilecekleri yerlerdir. Bu, kusurlu bileşenlerin çıkarılması, eksik bileşenlerin değiştirilmesi, yanlış takılmış bileşenlerin tersine çevrilmesi ve daha fazlası dahil olmak üzere, birkaç tamir ve onarım uygulaması için faydalıdır.

Birçok kısa süreli veya düşük hacimli üretim işlemi de BGA Rework Yeniden İşleme istasyonlarını kullanır. Göreve ve sisteme bağlı olarak, bağlı bir PC’nin kullanımıyla veya kullanmadan kısmi otomasyon yetenekleri sunabilirler.

Tüm makineler aksi belirtilmediği sürece tamamen kendi iç havası ve vakumu ile kendiliğinden bulunur.

BGA Rework İstasyonu Nedir?

BGA Rework Yeniden İşleme, teknisyenlerin baskılı devre kartlarını bilyeli ızgara dizisi (BGA) ambalajı ve yüzeye monte cihazları ile değiştirmek için kullanabilecekleri bir çalışma sistemidir. Bu yeniden işleme istasyonları aynı zamanda sütun ızgarası dizisi paketlemesi, talaş ölçek paketleri, dört yassı paketler, kara ızgara dizileri ve diğer yüzeye monte cihazlar ile devre kartlarını da değiştirebilir.Yeniden İşleme istasyonları, ayrıca yüzeye monte teknoloji yeniden işleme istasyonları veya yüzeye monte aygıt (SMD) yeniden işleme istasyonları olarak da adlandırılır.

BGA Yeniden İşleme istasyonları, üzerinde çalışılabilecek devre kartının boyutunu belirleyen özelliklere ve yapılabilecek iş türlerini ve hacmini belirleyen özelliklere sahiptir. Bazı istasyonlar da diğerleri ile görüşmediği halde görüntülü görüş kamerası vardır. Bölünmüş görme işlevine sahip olmayan BGA Rework Yeniden İşleme istasyonları, giriş seviyesi işler için en iyisidir, bu işlevli yeniden işleme istasyonları daha karmaşık işlere izin verir. Bazı istasyonlarda otomatik fonksiyonlar bulunurken, bazılarında yoktur.

Bir BGA, teknisyenlerin yeniden işleme, yeniden işleme ve onarım dahil olmak üzere birkaç farklı şey yapmalarını sağlar. Bu yeniden işleme istasyonları, teknisyenlere kusurlu parçaları çıkarma, yanlış yerleştirilmiş parçaları yeniden takma, eksik parçaları değiştirme ve artık çalışmayan parçaları çıkarma olanağı sağlar. Yeniden İşleme istasyonları düz bir yüzeye yerleştirilebilir veya teknisyenler tekerlekli bir dolaba monte edilen Yeniden İşleme istasyonlarını kullanabilir.

Radian Laboratory Veri Kurtarma Hizmetleri olarak gerektiği zaman BGA Rework istasyonu ile sorunlu aygıtların çalışmasını sağlarız.